Güvenli Tatil Adresi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Türkiye’nin güneyinde, Yunanistan’ın güneydoğusunda, Suriye ve Lübnan’ın batısında, İsrail’in kuzeybatısında ve Mısır’ın kuzeyinde yer alan Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs’ın güneyinde bulunan % 60’ı Kıbrıs Cumhuriyeti, % 36’sı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından yönetilmektedir ve kalan% 4’ü Birleşmiş Milletler tarafından kontrol edilen bir tampon bölge olan Yeşil Hat’tır.

2010 yılında yapılan sayım ile Kıbrıs’ın toplam nüfusunun 1,1 milyon olduğu tahmin edilmekte olup, bunların yaklaşık 300.000 kişilik bölümü kuzeyde yaşamaktadır.

Kuzey Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs‘ta Lefkoşa, Girne, Bafra Turizm Bölgesi, Gazimağusa, Güzelyurt, Lefke, İskele ve Karpaz Yarım Adası genel olarak herkes tarafından duyulan bilinen bölgelerdir.

Lefkoşa

Kıbrıs’ın tarihinde önemli bir yer tutan Dünyada bölünmüş kalan son şehir olan Lefkoşa hem Kuzey hem de Güneyin başkenti olarak iki ülkeye başkentlik yapan tek şehirdir. Tarihi olarak Tunç Çağından başlayan izleriyle sizleri büyüleyen bir çok esere sahiplik yapan Lefkoşe, şu anda İdari binaların çoğunlukta bulunduğu, aynı zamanda finans, sanat, tarih, kültür ve ticaret anlamında adanın ana merkezidir. Tarihe tanıklık eden bir bölge olan surlar içi ile birlikte iş ve eğlencenin merkezi Dereboyu caddesi modern hayatın izlerini barındırmaktadır.

Lefkoşa aynı zamanda Yakın Doğu Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi, Rauf Denktaş Üniversitesi ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversite ile bir eğitim-araştırma kenti olarak ön plana çıkmaktadır.

Lefkoşa’da Tarihi Gezilecek Yerler

Lefkoşa’da Tarihi gezilecek yerler arasında olan Selimiye Camii, Girne Kapısı, Büyük Han, Derviş Paşa Konağı,Etnografya Müzesi, Barbarlık Müzesi, Mevlevi Tekke Müzesi, Ermeni Kilisesi,Kumarcılar Hanı ziyaret edilmesi gereken en önemli mekanlardır.

Lefkoşa’da Bulunan Oteller ve Konaklama

Son zamanlarda gelişen turizm alt yapısı ile Lefkoşa’da bulunan Oteller’in de sayısı hızla artmaya başlamıştır. Genel olarak idari işler için ziyaret edilen başkent Lefkoşa Yarım Pansiyon Konsept ile konaklama imkanları sunmaktadır.

Lefkoşa’da Bulunan Oteller

 • Merit Lefkoşa Hotel
 • Grand Pasha Lefkoşa Hotel
 • Concorde Tower Lefkoşa Hotel
 • City Royal Otel

Girne

Girne, birçok tarihi ve kültürel mekanın izlerini taşıyan Kıbrıs’ın kuzey kıyılarının ortasında bulunan ve bir çok sebeple ziyaretçi akınına uğrayan en turistik sahil kasabasıdır. Çok sayıda birbirinden ihtişamlı otel, gece hayatı ve at nalı şeklindeki tarihi ünlü Girne limanı ve Kalesi yanı sıra birçok bar ve restorana ev sahipliği yapan kültürel ve ekonomik bir merkezdir.

Aynı zamanda kent eğitim alanında da uluslar arası standartlarda eğitim veren Girne Amerikan Üniversitesi, Girne Üniversitesi, Uluslararası Final Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi öğrencilerinden oluşan şehirdeki canlılığın ve her daim devam eden hayatın çeşitliliği diğer bir önemli cezbedici noktasıdır.

Girne’de Tarihi Gezilecek Yerler

Görülmeye değer Girne’de Tarihi Gezilecek Yerler arasında Yavuz Çıkartma Plajı ve Açık Hava Müzesi, Bellapais Manastırı, Girne Kalesi, Girne Limanı, Batık Gemi Müzesi, St. Hilarion Kalesi ve Hz. Ömer Türbesi gibi mekanlar önemli bir yere sahiptir.

Girne’de Bulunan Oteller ve Konaklama

Tarihi bir limana sahip olan Girne misafirlerine çeşitli konaklama imkanları ve eğlence çeşitliliği sunmaktadır. Özellikle yaz aylarında gecelerin hareketliliği adanın turizm merkezi haline gelmesini sağlayan Tarihi Kent Girne’de kendi bünyesinde bulunan işletmeleriyle misafirlerine hitap eden birbirinden lüks otel casinolarına sahiptir.

Girne’de Bulunan Oteller

 • Lords Palace Hotel
 • Les Ambassadeurs Hotel
 • Acapulco Resort Hotel
 • Cratos Premium Hotel
 • Merit Crystal Cove Hotel
 • Dome Hotel
 • Merit Park Hotel
 • Malpas Hotel
 • Merit Royal Hotel

Gazimağusa

Adanın en derin limanına sahip doğu kıyısında konumlanan bir şehir olan Gazimağusa tarihe tanıklık eden tarihi yapıları ve büyüleyici kültürü ile şehirde dolaşanlara farklı bir albeniyle hitap ediyor.

Gazimağusa’yı öne çıkaran ticari merkez olan Mağusa Limanı ve serbest bölgesi ile Doğu Akdeniz üniversitesi kentin en önemli ekonomik ve kültürel değerleridir.

Gazimağusa’da Tarihi Gezilecek Yerler

Gazimağusa’da Tarihi Gezilecek Yerler olarak Hayalet Şehir Maraş, Mağusa Surları, Deniz Kapısı, Lala Mustafa Paşa Camii, Salamis Harabeleri, Namık Kemal Zindanı, Venedik Evi, Tarihi Venedik Kraliyet Sarayı başlıca mekanlar arasındadır.

Gazimağusa’da Bulunan Oteller ve Konaklama

Serbest limanı ile ticaretin merkezi haline gelmiş olan Gazimağusa aynı zamanda tarihi eserler bakımından da ziyaret edilmesi gereken bir kenttir. Tarihe şahitlik etmiş olam Mağusa Limanı Tarihi surlar içi sizleri büyüleyici duruşuyla farklı bir dünyaya götürmek için sabırsızlanıyor. Gazimağusa’da Bulunan Oteller genel olarak butik tarzda hizmet veren beş yıldızlı otellerden oluşmaktadır.

Gazimağusa’da Bulunan Oteller

 • Salamis Bay Conti Hotel
 • Arkın Palm Beach Hotel
 • Oscar Park Hotel
 • Merit Cyprus Gardens Holiday Village

Güzelyurt

Kuzey Kıbrıs’ın batı kıyısında bulunan Güzelyurt adında olduğu gibi, göze ulaşabildiği kadar zengin yeşil ormanlara ve verimli topraklara sahiptir. Narenciye meyveleri, madenleri ve Lefke Avrupa Üniversitesi ile tanınan güzel kent Lefke, Güzelyurt’ta da yer almaktadır.

Güzelyurt’ta Tarihi Gezilecek Yerler

Güzelyurt’ta Tarihi Gezilecek Yerler arasında Kaçakçının Köşkü olarak bilinen Mavi Köşk, Saint Mamas Kilisesi ve İkon Müzesi, Güzelyurt Arkeoloji ve Doğa Müzesi, Piri Mehmet Paşa Cami, Vuni Sarayı ve Kalıntıları bulunmaktadır.

Bafra Turizm Bölgesi

Özellikle son yıllarda verilen turizm teşvikleriyle Kuzey Kıbrıs’ta parlayan yıldız olan Bafra Turizm Bölgesi yüksek kapasiteli ve geniş alana yayılmış olan 5 yıldızlı birbirinden ihtişamlı mimariye sahip konsept otelleriyle ön plana çıkmaktadır.

Bafra Turizm Bölgesinde Bulunan Oteller

 • Kaya Artemis Resort Hotel
 • Limak Cyprus Deluxe Hotel
 • Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel
 • Concorde Luxury Resort Hotel

Kuzey Kıbrıs Video Tanıtım

Rezervasyon